Ubezpieczenia turystyczne

Dla aktywnych przygotowujemy oferty pakietowe ubezpieczeń turystycznych na krajowe i zagraniczne wyjazdy. Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia mieszkania/ domu przedstawimy Ci najpierw przygotowaną przez nas analizę porównawczą najlepszych warunków proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Przydatne informacje:

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, ile faktycznie kosztuje leczenie za granicą?

Wysokość kosztów leczenia zależy od wielu czynników, ale do najważniejszych należą: rodzaj choroby lub urazu, którego doznał Ubezpieczony oraz kraju, w którym miało miejsce zdarzenie.

Kilka przykładów:
 • standardowa wizyta u lekarza internisty w krajach europejskich i krajach basenu Morza Śródziemnego to koszt 100 – 200€
 • wizyta u stomatologa to koszt 200 – 300€
 • dwudniowy pobyt w szpitalu w Niemczech to koszt 1000 – 2000€
 • dwudniowy pobyt w szpitalu w USA to koszt 4000 USD lub więcej
 • koszt transportu helikopterem ze stoku wynosi ok. 3000€ (w przypadku urazu narciarskiego na terenie Europy)
 • samolot sanitarny wynajęty na transport ubezpieczonego na przykład z Chorwacji do Polski to koszt ok. 11000 €
 • w razie utraty przytomności lub złamania kończyny, niezbędny jest transport medyczny. Koszt zależy od rodzaju transportu (karetka, helikopter czy ambulans lotniczy), dystansu oraz rodzaju pomocy udzielonej podczas transportu
 • koszty transportu powrotnego chorego do Polski zależą od cen paliwa kupowanego na lotniskach, z których zabierany jest pacjent, opłat lotniskowych itd. i nigdy nie są pokrywane przez NFZ:
  – z Wiednia do Warszawy ok. 20 tys. zł,
  – z Genewy czy Paryża – 40 tys. zł,
  – z Aten – 50 tys. zł,
  – z Tunisu – 57 tys. zł,
  – z Barcelony – 65 tys. zł,
  – z Porto – 85 tys. zł,
  – z Sharm El Sheik – aż 90 tys. zł.

Po co kupować ubezpieczenie przecież, możemy leczyć się bezpłatnie na terenie krajów należących do Unii Europejskiej?

Ubezpieczeni w NFZ mają prawo do korzystania z opieki zdrowotnej w UE, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii na takich samych zasadach, jak obywatele tych państw. W większości przypadków wiąże się to jednak z koniecznością poniesienia części kosztów udzielonych świadczeń medycznych. Opłaty takie nie są zwracane przez Fundusz.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie aktualnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej przez NFZ na podstawie złożonego wniosku na okres trzech miesięcy.

W wielu zagranicznych miejscowościach wypoczynkowych lekarze przyjmują tylko prywatnie, w związku z tym nie honorują EKUZ. Za ich usługi trzeba zapłacić pełną cenę, której Fundusz nie zwróci. Pacjent w pełni ponosi koszty transportu sanitarnego do Polski. Również ratownictwo górskie w wielu krajach, m.in. w Austrii, we Francji, w Czechach oraz na Słowacji jest w pełni odpłatne. Należy także pamiętać, że leczenie skutków wypadków związanych z uprawianiem sportu, w tym narciarstwa, obciążone jest wyższymi opłatami, niż w innych przypadkach i nie wszystkie pokrywa powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

     logo     logo     logo      logo     logo     logo      logo     logo      logo      logo      logo      logo      logo      logo      logo